(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CR-X (Nr 7581209)

Honda CR-X
Waga
Sztuk
Honda CR-X 2 Gen. (1987 - 1992) Hatchback
Długość
375 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
127 cm
ok.
820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
820 kg
Dystans
2870 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

Od 6 kwi 2021 do 7 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.