Honda CR-Z (Nr 7638691)

Honda CR-Z
Waga
Sztuk
Honda CR-Z
Długość
408 cm
ok.
1211 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1211 kg
Dystans
2335 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 24 maj 2021 do 27 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 10 cze 2021 do 17 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.