Honda cr125 (Nr 6351733)

Marka i model:

Honda cr125

Waga w kg (łączna):

90

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 774.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Świerklany Górne

15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Getynga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.