Honda CRF 1000 L (Nr 6213202)

Honda CRF 1000 L

Marka i model:

Honda CRF 1000 L

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Piekary Śląskie

Od 19 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Chile, V Región De Valparaíso, Valparaíso

Od 7 gru 2020 do 14 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.