Honda crf 250R (Nr 6389761)

Marka i model:

Honda CRF 250R

Waga w kg (łączna):

107

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Tennessee, Memphis

1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

2 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.