(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CRF 450 R (Nr 6748626)

Honda CRF 450 R
Waga
Sztuk
Honda CRF 450 R
Długość
219 cm
108 kg
1
Łączna waga:
108 kg
Dystans
2005 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Walia, Betws-Y-Coed

1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Nidzica

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.