Honda CRF1000L Africa Twin (Nr 7079594)

Honda CRF1000L Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda CRF1000L Africa Twin
Długość
158 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
4295 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Prowincja Al-Hudud Asz-Szamalija, Turajf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kwidzyn

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.