(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CRF1000L Africa Twin (Nr 7106243)

Honda CRF1000L Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda CRF1000L Africa Twin
Długość
158 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
4038 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 4 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.