Honda CRF1000L Africa Twin (Nr 7834465)

Honda CRF1000L Africa Twin
Waga
Sztuk
Honda CRF1000L Africa Twin
Długość
158 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
6941 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Mekka, Dżedda

17 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 17 sty 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.