Honda CRF150R (Nr 7597419)

Honda CRF150R
Waga
Sztuk
Honda CRF150R
Długość
190 cm
75 kg
1
Łączna waga:
75 kg
Dystans
131 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Indonezja, Daerah Khusus Ibukota Jakarta, Dżakarta

Od 4 kwi 2021 do 4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Indonezja, Jawa Zachodnia, Ciwaru, Garut, West Java, Indonesia

Od 4 kwi 2021 do 4 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.