(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-26 20:39

honda crf250

(Nr 1924091)

Marka i model:

honda crf 250

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1779.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

West Lancashire, WN8 7XB, Wielka Brytania

28 lip 2017

Adres i termin dostawy

Oleśnica, 56-400, Polska

Termin elastyczny