(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda CRF250 (Nr 4682252)

honda CRF250

Marka i model:

honda CRF250

Waga w kg (łączna):

107.00

Dystans: 1396.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Lorca

20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Centre-Val De Loire, Tours

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.