(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CRF250L (Nr 5964023)

Honda CRF250L

Marka i model:

Honda CRF250L

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1514.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

11 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.