Honda CRF250L (Nr 7616090)

Honda CRF250L
Waga
Sztuk
Honda CRF250L
Długość
220 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
1277 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 23 maj 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.