Honda CRF250L (Nr 7676296)

Honda CRF250L
Waga
Sztuk
Honda CRF250L
Długość
220 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
11509 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Namibia, Khomas, Windhuk

Od 12 paź 2021 do 16 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.