(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CRF250L (Nr 8037867)

Waga
Sztuk
Honda CRF250L
Długość
220 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
189 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Poścień-Wieś

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mirowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.