Honda CRF250L (Nr 8042521)

Honda CRF250L
Waga
Sztuk
Honda CRF250L
Długość
220 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
14074 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, Kapsztad

18 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

27 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.