(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Crossrunner (Nr 8080242)

Waga
Sztuk
Honda Crossrunner
Długość
213 cm
240 kg
1
Łączna waga:
240 kg
Dystans
622 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1207

Cena: 530 zł brutto

Nadanie: Od 7 paź 2021 do 14 paź 2021
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Wola Batorska

Od 7 paź 2021 do 14 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Batowo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.