(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-10 11:57

honda crv

(Nr 2019416)

Marka i model:

honda cr+v

Waga w kg (łączna):

2036.00

Dystans: 1657.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Nuneaton, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chojnice, Polska

Termin elastyczny