(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CRV (Nr 5474432)

Marka i model:

Honda CRV

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 763.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Henstedt-Ulzburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pruszcz Gdański

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.