(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CX 500 (Nr 6756029)

Waga Sztuk:
Honda CX 500
Długość
220 cm
220 kg
1
Łączna waga: 220 kg
Dystans 287 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Śrem

Od 27 paź 2020 do 4 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Błonie

Od 27 paź 2020 do 8 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.