Honda Dio (Nr 6696098)

Honda Dio
Waga Sztuk:
Honda Dio
Długość
179 cm
105 kg
1
Łączna waga: 105 kg
Dystans 762 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Oaxaca, Puerto Escondido

Od 16 paź 2020 do 19 paź 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 22 paź 2020 do 28 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.