(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Dio (Nr 7126257)

Honda Dio
Waga
Sztuk
Honda Dio
Długość
179 cm
105 kg
1
Łączna waga:
105 kg
Dystans
970 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Od 30 gru 2020 do 10 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

Od 11 sty 2021 do 17 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.