(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda dominator (Nr 6072664)

honda dominator

Marka i model:

honda domiantor

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [€]:

80

Liczba sztuk:

1

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vilanova I La Geltrú

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Tiebas

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.