(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Dominator NX650 (Nr 5121990)

Marka i model:

Honda Dominator NX 650

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 403.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Milanówek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Czarne

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.