Honda Dominator NX650 (Nr 7105700)

Waga
Sztuk
Honda Dominator NX650
Długość
220 cm
168 kg
1
Łączna waga:
168 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Rumunia, Okręg Konstanca, Konstanca

Od 20 gru 2021 do 1 sty 2022

Adres i termin dostawy

Wietnam, Ho Chi Minh, Đinh Tiên Hoàng

Od 25 gru 2021 do 5 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.