(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Dylan (Nr 6475008)

Honda Dylan

Marka i model:

Honda Dylan

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1002.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.