Honda Elite 125 (Nr 6897430)

Honda Elite 125
Waga
Sztuk
Honda Elite 125
Długość
179 cm
109 kg
1
Łączna waga:
109 kg
Dystans
1508 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Querétaro, Santiago De Querétaro

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jukatan, Mérida

Od 1 kwi 2021 do 15 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.