Honda ex5 (Nr 8043254)

Honda ex5
Waga
Sztuk
Honda ex5
Długość
192 cm
97 kg
1
Łączna waga:
97 kg
Dystans
77 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Malezja, Negeri Sembilan, Bahau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malezja, Negeri Sembilan, Linggi

Od 21 wrz 2021 do 22 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.