(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda forza 125 (Nr 5513264)

Honda forza 125

Marka i model:

Honda forza

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 542.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Margonin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lubartów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.