Honda forza 125 (Nr 6220258)

Honda forza 125

Marka i model:

Honda forza 125

Waga w kg (łączna):

165

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2312.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 10 sie 2020 do 11 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 12 sie 2020 do 15 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.