(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

HONDA FORZA 125 (Nr 6237826)

Marka i model:

HONDA FORZA 125

Waga w kg (łączna):

162

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Matadepera

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Tennessee, Chattanooga

30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.