Honda Forza 125 (Nr 7568801)

Honda Forza 125
Waga
Sztuk
Honda Forza 125
Długość
214 cm
162 kg
1
Łączna waga:
162 kg
Dystans
2801 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Luckenwalde

Od 1 cze 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 6 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.