Honda Forza 125 (Nr 7657666)

Honda Forza 125
Waga
Sztuk
Honda Forza 125
Długość
214 cm
162 kg
1
Łączna waga:
162 kg
Dystans
217 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 24 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

Od 31 lip 2021 do 1 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.