(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-08-30 15:41

Honda forza 250

(Nr 1997441)
Honda forza 250

Marka i model:

Honda forza

Waga w kg:

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1497.00 km

Informacje dodatkowe:

-

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

2 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

4 wrz 2017