(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Forza 250 (Nr 4831848)

Honda Forza 250

Marka i model:

Honda Forza 250

Waga w kg (łączna):

204.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 529.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 25 wrz 2019 do 1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.