Honda Forza 300 (Nr 6273482)

Honda Forza 300

Marka i model:

Honda Forza 300

Waga w kg (łączna):

182

Budżet zlecenia [€]:

115

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 926.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Lugo

25 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.