(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Forza EX (Nr 7611696)

Honda Forza EX
Waga
Sztuk
Honda Forza EX
Długość
219 cm
201 kg
1
Łączna waga:
201 kg
Dystans
129 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Rota

Od 3 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 17 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.