Honda FR-V (Nr 7876638)

Honda FR-V
Waga
Sztuk
Honda FR-V 1 Gen. (2004 - 2009) Minivan
Długość
428 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1482 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1482 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

2 paź 2021

Adres i termin dostawy

Aruba, Aruba, Oranjestad, Aruba, Aruba

10 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.