honda frv (Nr 4920878)

honda frv

Marka i model:

honda frv

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1102.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Zelandia, Slagelse

5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 5 wrz 2019 do 31 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.