Honda GL 1000 (Nr 7114386)

Honda GL 1000
Waga
Sztuk
Honda GL 1000
Długość
200 cm
297 kg
1
Łączna waga:
297 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Barrie

Od 1 lut 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.