(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda GL 1200 (Nr 6762166)

Waga Sztuk:
Honda GL 1200
Długość
250 cm
300 kg
1
Łączna waga: 300 kg
Dystans 207 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Sieradz

28 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

28 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.