(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-17 15:45

honda gl 1800

(Nr 2162109)
honda gl 1800

Marka i model:

honda gl 1800

Waga w kg (łączna):

413.00

Dystans: 1900.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hamburg, 20095, Niemcy

21 lis 2017

Adres i termin dostawy

Santander, Hiszpania

Termin elastyczny