(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda GL1000 (Nr 5861523)

Marka i model:

Honda GL1000

Waga w kg (łączna):

272

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2168.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Hayes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Mazarrón

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.