(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda GL1200 (Nr 7298044)

Waga
Sztuk
Honda GL1200
Długość
220 cm
280 kg
1
Łączna waga:
280 kg
Dystans
621 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Großenhain

Od 24 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Komorna

Od 24 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.