(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Gold Wing F6B (Nr 7619251)

Honda Gold Wing F6B
Waga
Sztuk
Honda Gold Wing F6B
Długość
247 cm
382 kg
1
Łączna waga:
382 kg
Dystans
1275 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.