Honda Gold Wing Gl1500 (Nr 6241549)

Marka i model:

Hond Gold Wing Gl 1500

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2119.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Sparneck

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Od 16 wrz 2020 do 17 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.