Honda Gold Wing x 3, Can-Am Spyder RS x 1 (Nr 7975290)

Honda Gold Wing x 3, Can-Am Spyder RS x 1
Waga
Sztuk
Honda Gold Wing
Długość
263 cm
415 kg
3
Can-Am Spyder RS
Długość
267 cm
362 kg
1
Łączna waga:
1607 kg
Dystans
2747 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

17 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.