Honda Goldwing (Nr 7307032)

Honda Goldwing
Waga
Sztuk
Honda Goldwing
Długość
257 cm
402 kg
1
Łączna waga:
402 kg
Dystans
2222 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Quesada

20 mar 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Leicester

10 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.