(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda goldwing 1100 (Nr 7935670)

Waga
Sztuk
Honda goldwing 1100
Długość
220 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
447 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 65707

Cena: 430 zł brutto

Nadanie: Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021
Dostawa: Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Sopot

Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Dębno

Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.